Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:20 05-09-2018 Foto e ditës

Dje Greqia i ka dhënë nënshtetësinë greke “Honoris Causa” shqiptarit Agim Cufe dhe dy egjiptianëve që ndihmuan dhjetëra njerëz gjatë zjarreve katastrofike të 24-korrikut në Athinë.

Dekreti i tyre iu dërgua presidentit të Greqisë Prokopis Pavlopoulos për miratim, ndërsa Kryeministri Alexis Tsipras gjatë vizitës së sotme në Mati e vlerësoi aktin e emigrantëve.

Agim Cufe nga Levani i Fierit me anë të një skafi shpëtoi dhjetëra njerëz të hedhur në det teksa tentonin që t’i shpëtonin flakëve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011554956436157
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-133193" }