Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:17 11-09-2018 Foto e ditës

Një tjetër ndërtesë moderne multifunksionale po i shtohet kryeqytetit dhe nuk bëhet fjalë për një kullë.

“Blloku Cube”, Kubi Blloku apo Kubi i Artë është një ndërtesë shtatë katëshe e dizajnuar nga arkitekti i njohur Stefano Boeri, hartuesi i masterplanit “Tirana 2030”, plani i zhvillimit të Tiranës.

Ndërtesa është siç e thotë edhe emri i saj, në formën e një kubi gjigant me një thyerje të lehtë në pjesën ku do të jetë hyrja. Ndërsa fasada e saj do jetë e veshur me panele trekëndore alumini të cilat do të vendosen në mënyrë të tillë që do reflektojnë dritën nga kënde të ndryshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012974977493286
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-133892" }