Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:24 17-09-2018 Foto e ditës

Pasi u ekspozua për gati një muaj në mjediset e Bashkisë Vlorë, “Valixhja e emigrantit” nuk do të vendoset në Lungomaren e Vlorës.

Për veprën “Valixhja e emigrantit” u kërkua opinioni qytetar për faktin nëse duhej vendosur si një monument diku përgjatë shëtitores së bregdetit, në kujtim të eksodeve dhe emigrantëve që kanë qenë të shumë.

Gazetari i Vlorës Ergys Alushi raporton se opinioni qytetar e pëlqeu dhe e dha miratimin për veprën e një prej piktorëve e karikaturistëve vlonjate me famë nderkombëtare Agim Sulaj, por mesa duket bashkia e Vlores nuk ka lekë për ta financuar ndërtimin e një monumenti-obelisku.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0088551044464111
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-134585" }