Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:18 19-09-2018 Foto e ditës

Xhenierët britanikë janë mahnitur nga bunkeri nënujor i Marinës shqiptare në Porto Palermo.

Të gjendur në vendin tonë gjatë këtyre ditëve, në një stërvitje të përbashkët me xhenierët shqiptarë në kuadër të stërvitjes EX ALBANIAN LION, në kuadër të stërvitjes dhe shkëmbimit të eksperiencave mes vendeve, xhenierët britanikë kanë ndarë në rrjetet sociale dhe detaje të aktivitetit të tyre.

Së pari, shprehen se bunkeri nënujor në Porto Palermo, është diçka që u ngjan filmave të James Bond. Dhe meqënëse janë britanikë, shembullin e kanë marrë pikërisht nga një personazh filmi spiunazhi britanik.

Madje, së bashku me trupat shqiptare dhe kroate, ata kanë bërë zhytje nënujore në bunkerin e portoPalermos ku kanë ndarë edhe eksperiencat.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013613939285278
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-134833" }