Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:18 24-09-2018 Foto e ditës

Ambulanca ndalon në plazh për të përmbushur dëshirën e fundit të një të moshuari.

“Do të doja të shihja detin për herë të fundit”.

Kjo ishte dëshira e shprehur nga një burrë 80-vjeçar, të cilin po e transferonin nga Toskana në Kanaveze për arsye shëndetësore.

Ngjarja ka ndodhur në Marina di Carrara.

I moshuari ndjeu nevojën për të ndaluar dhe admiruar peizazhin, duke e ditur se ndoshta ato vende nuk do t’i shihte kurrë më.

Pasi u konsultua me familjen, ekipi ia plotësoi dëshirën duke ndaluar ambulancën në një vend ku mund të shihej deti. Operatorët, i lejuan të moshuarit të admironte detin, për herën e parë dhe të fundit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012788057327271
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-135356" }