Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:20 30-09-2018 Foto e ditës

Ambasada amerikane ka dhënë një lajm shumë të mirë për të gjithë studentët shqiptarë që duan të studiojnë në Amerikë.

Me anë të një postimi në Facebook, Ambasada informon të gjithë studentët se si mund të aplikojnë për të përfituar një bursë të plotë, që të mund të jetojnë falas në një familje amerikane.

“A keni aplikuar ende në programin YES? Financuar nga Departamenti i Shtetit Amerikan, programi Youth Exchange and Study (YES), është një bursë e plotë e cila i ofron nxënësve të shkollave të mesme në Shqipëri mundësinë për të jetuar me një familje amerikane dhe për të studiuar një vit në një shkollë të mesme amerikane – pa pagesë, shkruhet në njoftimin e Ambasadës amerikane.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.016386985778809
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-136081" }