Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:18 12-10-2018 Foto e ditës

Kryetari i Piombino Dese, provincë e Padovas në Itali duket se e ka marrë më seriozisht nga ç’mund ta imagjinoni drejtimin e qytetit.

Një qytetare hodhi qesen me plehra nga makina në rrugë, por me siguri nuk e mendoi se kryetari Cesare Mason do ia kthente përsëri në shtëpi.

Ky i fundit falë ndihmës së kamerave në rrugë dhe disa të rinjve gjeti shtëpinë e saj dhe ia riktheu përsëri.

“Një grua e mirë bjonde, humbi një qese të verdhë, unë e gjeta dhe i them të mos shqetësohet se në sajë të sistemit të kontrollit të territorit, para mesditës ne do ta kthejmë atë në shtëpi “, shkroi ai. “Mirëmëngjes, zonjë unë jam kryetari i Piombino Dese, kam ardhur të të kthej qesen e plehrave se ndoshta mbrëmë e ke harruar përgjatë rrugës Castellana 245", tha kryetari teksa dorëzoi qesen.

Nuk është hera e parë që Mason bën gjeste të tilla, të cilat marrin vëmendje në Itali. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « LAMTUMIRË FATOS ARAPI!
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.013267993927002
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-137504" }