Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:36 12-10-2018 Foto e ditës

Padyshim një nga fotot domethënëse shkrepur ndonjëherë.

Ditën e djeshme u bë me dije se u nda nga jeta në moshën 89 vjeçare shkrimtari i njohur Fatos Arapi. Miku i tij, poeti Xhevahir Spahiu ka shpërthyer në lot kur ka lexuar lajmërimin e vdekjes ngjitur pas një shtylle.

Këtë imazh është kujdesur ta përjetësojë gazetari Zylyftar Hoxha duke na përcjellë të gjithëve emocion e dhimbje.

Xhevahir Spahiu nuk qan vetëm  për humbjen e mikut të tij por edhe për fundin e një gjenerate shkrimtarësh e poetësh që me penën e tyre, tejçuan shpirtrat e gjithkujt dhe i dhanë ngjyra letërsisë shqipe

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.008648157119751
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-137525" }