Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:37 13-10-2018 Foto e ditës

Ky qiell i prillit pa ty është i vjetër.
Shkon një trishtim e ja ku vjen një tjetër.
Në mallin tënd ky karafil i egër,-
Ti do të më dashurosh patjetër!

Në sytë e tu diej të vegjël
e ndezën natën dhe ditën e ndezën.
Mirë sot, po si durohet pa ty nesër?
Ti do t’më dashurosh patjetër.

Kapërcej ty e kapërceva veten,
dhe përtej vetes kapërceva jetën,
dhe përtej jetës kapërceva vdekjen,
I hapa krahët të pushtoj ty vetëm:

Ti do t’më dashurosh patjetër!

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023499965667725
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-137639" }