Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:14 17-10-2018 Foto e ditës

Kjo është 22 vjeçarja shqiptare Deniza Miftari lindur në Gjilan, e cila sot ia ka dalë të bëjë realitet ëndrrën e saj për të qenë pjesë e Kuvendit Komunal të Roeselare, qytetit ku jeton që prej moshës 3 vjeçare kur emigroi në Belgjikë.

“U kry, babush. Tani mund t’i tregosh të gjithve atje lart qe ‘qiki vogel’ është zgjedh assamblistja me e re e komunes se Roeselares”, shkruan 22 vjeçarja e cila këtë sukses ia dedikon babait të saj të ndjerë.

22-vjeçarja kandidoi për partinë e gjelbërGROEN në qytetin Rosellare dhe ia doli të fitojë. Ajo ka studiuar për shkenca sociale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0040938854217529
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-138092" }