Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:09 27-10-2018 Foto e ditës

Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” në News24 në puntatën e parë të sezonit të ri transmetoi historinë e 13 vjeçares Dajana, e cila vuante nga skolioza dhe kishte një masë të madhe tumorale.  

Dajana kishte nevojë të menjëhershme për operacion sepse masa tumorale që i ishte shfaqur kur ishte e vogël nuk lejonte rritjen e saj, ndërsa lutej për ndihmë pasi donte të ishte si moshatarët e saj.

Ajo jetonte vetëm me gjyshërit, të cilët sa bashku me shokët e saj të klasës dhe mësuesen Vera Zaho kërkuan ndihmën e emisionit të cilët iu gjendën menjëherë pranë duke i mundësuar operacionin e vështirë.

13 vjeçarja iu nënshtrua një operacioni të gjatë, prej 6 orësh të përbërë nga mjekë shqiptarë dhe të huaj.

Pvarësisht ndërhyrjeve të komplikuara, Dajana u bë e fortë dhe e kaloi me sukses operacionin.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013233184814453
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-139260" }