Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 01-11-2018 Foto e ditës

“Bolero në vilën e pleqve” është një nga romanet më të njohura të shkrimtarit Fatos Kongoli, i cili po kthehet në film.

Ky film mesa duket ka bërë bashkë shumë aktorë të njohur, por që me kuriozitet pritet interpretimi i përbashkët mes Robert Ndrenikës dhe Margarita Xhepës.

Në qendër të filmit, nisur dhe nga romani i Kongolit janë një çift pleqsh, të cilët janë të detyruar të jetojnë të vetëm deri në fund të jetës të tyre, edhe pse kanë tre fëmijë.

Djali i shtëpisë i paguan çiftit një shërbëtore që të kujdeset për ta. Në pamje të parë, ajo duket shumë e sjellshme dhe e urtë, por të kaluarën e saj nuk e di askush.

Kurioziteti dhe impakti jo i mirë bën që vajza e dy të moshuarëe të fillojë kërkimet në lidhje me shërbëtoren dhe fillon dalëngadalë të zbulojë të shkuarën e saj të errët.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011498928070068
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-139812" }