Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:09 06-11-2018 Foto e ditës

Violinisti i njohur Tedi Papavrami  është rikthyer përballë publikut shqiptar pas 4 vitesh.

Së bashku me pianistin Francois Frederic Guy interpretuan mbrëmjen e së shtunës sonata për violinë dhe piano të Ludvig van Beethoven. Sonatën e parë, të katërt, të pestë dhe të gjashtë.

Publiku shqiptar i mirëpriti interpretimet virtuoze të artistëve në katedralen Ortodokse.

Të dy artistët kanë performuar në shumë skena botërore dhe ja kanë dalë që mos të zhgënjejnë publikun asnjëhërë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011658906936646
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-140399" }