Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:07 15-11-2018 Foto e ditës

Fëmijët shqiptarë që jetojnë në Greqi prej tri vitesh nuk kishin librat e abetares dhe tekste të tjera në shqip.

Për këtë arsye u ndërmor një nismë me qëllim mbledhjen e tyre dhe dërgimin drejt shtetit fqinj.

Inisiatori i kësaj nisme, Erion Kristo, bën me dije se librat janë nisur tashmë drejt Greqisë dhe falenderon të gjithë ata që morën pjesë.

“Librat shqip u nisën për Greqi. Falenderoj të gjithë ata që morën mundimin të reagonin, dhe jo të shisnin mend. Mbi 1000 share në fejsbuk”, shkruan Kristo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.01300311088562
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-141559" }