Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:57 27-11-2018 Foto e ditës

Ditën e djeshme dhjetëra minatorë u vendosën përpara Kryeministrisë prej më shumë se 18 orësh dhe kërkuan që të miratohet statusi i tyre.

Protesta nisi prej mëngjesit të djeshëm me prezencën e më shumë se 300 minatorëve, ndërsa kanë këmbëngulur se do të vazhdojnë revoltën e tyre derisa të marrin përgjigje nga Edi Rama.

Pasdite gjendja e protestuesve u rëndua dhe 4 prej tyre janë dërguar në spital, por grupi tjetër pavarësisht dhe motit të keq nuk janë larguar dhe qendruan përpara godinës së Këshillit të Ministrave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012939929962158
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-143049" }