Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:43 28-11-2018 Foto e ditës

Kjo është harta e Skënderbeut, e gjetur nga Artan Shkreli, e cila u ekspozua mbrëmë në Kryeministri.

Harta është gjetur në Bibliotekën Qendrore të Romës. 

Siç shihet Shqiperia ne hartë shoqerohet me mbishkrimin e Scanderbeg.

Ajo daton që më 1455 dhe ishte e zhdukur për 2 shekuj e gjysmë dhe u gjet ne nje depo te mbyllur. Eshte e krijuar nga lëkura e nje viçi te palindur dhe me një cilësi të larte të shkrimeve.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010925054550171
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-143177" }