Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:08 02-12-2018 Foto e ditës

Ideal dhe Leutrim Kuburja, dy vëllezër shqiptarë, janë kthyer në heronj në Austri pas një gjesti heroik e të guximshëm.

Dy vëllezërit i kanë shpëtuar jetën një 23 vjeçari që po mbytej në një pishinë të mbuluar në Aqua Nova në Wr. Neustadt.

“Papritmas vëllai im bërtiti se dikush po mbytej dhe u hodh në ujë pa u menduar. Edhe unë notova deri te ai dhe pastaj e tërhoqëm bashkë me tim vëlla nga uji”, ka rrëfyer 20-vjeçari, Ideal Kuburja për mediet austriake lidhur.

23 vjeçari afgan që rrezikoi mbytjen u dërgua menjëherë në spital dhe ia doli të mbijetojë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011254072189331
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-143614" }