Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:13 06-12-2018 Foto e ditës

Qindra studentë bojkotuan ditën e djeshme mësimin dhe protestuan masivisht para ministrisë së Arsimit.

Studentët kërkojnë uljen e tarifave dhe shtyrjen e afatit të pagesës.

Disa nga thirrjet  që ata kanë lëshuar ishin “Duam Shqipërinë si gjithë europa”, “Duam arsimin si gjithë europa”.

Po ashtu edhe në Universitetin e Elbasanit studentët bojkotuan mësimin dhe u ngritën në protestë për të njëjtën kauzë.

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla në një konferencë për mediat u shpreh se tarifat vendosen nga universitetet. Ndërkaq, studentët kanë paralajmëruar një tjetër protestë ditën e sotme. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012815952301025
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-144090" }