Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:05 13-12-2018 Foto e ditës

Ndonëse temperaturat kanë shënuar mbrëmë nën zero gradë, këta studentë kanë rezistuar të qendrojnë përpara Kryeministrisë.

Të mbuluar me batanije, ata kanë kaluar aty gjithë natën, duke sfiduar këhstu të ftohtin e acartë të dhjetorit. Kjo është nata e dytë që të rinjtë kalojnë natën përpara Kryeministrisë në shenjë proteste për plotësimin e kërkesave të tyre.

Teksa Kryeministri Rama vijon me thirrjet e tij për dialog, studentët kanë paralajmëruar sot se do të protestojnë të gjithë të bashkuar përpara Parlamentit. Sot Kuvendi është në senacë plenare dhe për  këtë arsye studentët e kanë zhvendosur aty protestën e tyre.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010971069335938
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-144953" }