Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:17 06-01-2019 Foto e ditës

Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjitikës, Artan Shkreli ka publikuar skulpturën e një engjëlli të skulptorit Antonio Maraini, e cila  do të vendoset pranë kapeles së Zojës Nunciate në Pallatin e Brigadave.

"Pas një trajtimi pastrues e konservativ të gurit me të cilën është gdhendur, kjo skulpturë e çmuar do mund të kundrohet nga artdashësit dhe qytetarët që e shijojnë të bukurën në natyrë, duke iu kthyer si faltores së Pallatit, ashtu edhe kompleksit të çmuar skulpturor që ky artist i rëndësishem italian i shek XX na ka lënë trashëgim", shkruan Shkreli.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011384010314941
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-147664" }