Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:28 07-02-2019 Foto e ditës

Alpinistja shqiptare, Jelena Peshkatari është ngjitur me sukses në Aconcagua, maja më e lartë e e Andeve në Argjentinë, 6962 metra.

Përmes një postimi në “Instagram” ajo është shprehur e lumtur për këtë eksperiencë.

“Jam shumë e lumtur për këtë arritje dhe përvojë. Po shpresoj nga zemra që më shumë gra shqiptare të ngjisin majet më të larta në botë dhe të jenë pjesë e ekspeditave bjeshkatare dhe alpiniste në të ardhmen”, ka shkruar ajo, duke dhënë kështu një mesazh edhe për gratë shqiptare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.014396905899048
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-151863" }