Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:12 14-02-2019 Foto e ditës

Fotografi Will Burrard ka mahnitur mbarë botën me fotot e Panterës së zezë, të kapura së fundmi në Kenia.

Burrard ka rritur që nëpërmjet kamerave 'kurth' të fiksoi imazhin e Panterës së Zezë, kafshës së rrallë, që fotografohet për herë të parë pas 100 vitesh.

Fotoja e leopardit 'melanistik' është shkrpur në Kenia, Afrikë, ndërsa imazhet rreth kësaj krijese janë tepër të rralla, madje per të gjetur një foto të Panterës së zezë në internet duhet të bësh një kërkim të thelluar dhe që zgjat disa orë.

Burrard është shprehur tepër i kënaqur me fotot e e shkrepura, ndërsa ka treguar se fillimisht nuk e dinte nëse po ndiqte një leopard të zi apo të ashtuquajturën pantera e zezë.

Madje dhe vet studiuesit kanë konfirmuar se ata e dinin që Pantera e zezë ekzistonte por nuk kishin parë ndonjëherë pamje të vërteta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010869026184082
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-152672" }