Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:15 24-02-2019 Foto e ditës

Jeta kulturore në qytetin muze të mbrojtur nga UNESCO duke se është ringjallur këtë fundjavë.

Gjatë ditës së djeshme, qyteti i Beratit ka organizuar karnavalet e njohura. Protagonistë ishin fëmijët e kopshteve dhe shkollave të qytetit.

Nën maskat e personazheve më të dashura ata dhuruan një shfaqje spektakolare që zgjati për disa orë në pedonalen e qytetit.

Ngjyrat dhe kostumet i dhanë larmishmëri jo vetëm fundjavës, por dhe stinës së dimrit.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011618137359619
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-153986" }