Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:14 11-03-2019 Foto e ditës

Shkrimtari i njohur Naum Prifti ka festuar ditëlindjen. Shkrimtari mbushi plot 87 vjeç.

Në këtë moment të veçantë për të shoqëria "Vatra", ku Prifti ka mbajtur postin e sekretari prej dy dekadash i ka organizuar atij festën në New York.

Dhurata simbolike, lule, torta ishin këto detajet më të spikatura të festës, ndërsa të pranishëm ishin edhe artistë të tjerë të njohur, profesorë, lexues dhe miq të shkrimtarit.

Fillimisht u ndoq dokumentari me titull 'Edhe unë diç mbolla' i autorëve Munish Jashari dhe Rafaela Prifti kushtuar jetës dhe vepërës të shkrimtarit të shquar të letrave shqipe.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.014224052429199
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-155933" }