Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:16 13-03-2019 Foto e ditës

Kritiku gastronom dhe redaktori kolonës ‘Gatimi’ i ‘New York Times Magazine’, Pete Wells, ka bërë një artikull vlerësues për restorantin shqiptar ‘Cka ka Qellu’ në Bronx të New Yorkut.

Mënyra më e mirë për të hyrë në restorantin shqiptar ‘Cka Ka Qellu’, është që të kalosh nga Arthur Avenue.Pronari i restorantit  ‘Cka Ka Qellu’, Ramiz Kukaj tenton që të ruajë kulturën gastronomike të vendit prej nga vjen.

Ai thotë se ambienti i restorantit të kthen pas në kohë, në shekullin e 19-të. Dyshemetë dhe muret e restorantit duket sikur janë zhvendosur nga ambjentet e një ferme tipike shqiptare, dhe grupi muzikor i restorantit, luan meloditë popullore me instrumentet tradicionale shqiptare. Restoranti i Kukajt në Bronx duket që është i zhytur në nostalgji.  

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011275053024292
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-156219" }