Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:15 14-03-2019 Foto e ditës

Për 130 ditë radhazi, banorët e Astirit vazhdojnë të protestojnë.

Ata kërkojnë dëmshpërblim sipas vlerës së tregut për banesat si dhe anulimin e projektit të ‘Unazës së Madhe’.

Mirëpo gjatë mbrëmjes së sdjeshme protestuesve i janë shtuar edhe një grup gjimnazistësh nga Saranda, të cilët po vinin për ekskursion në Tiranë. 

Gjimnazistësh janë bashkuar me thirrjet ‘Rama ik’.

Ky ishte një veprim i papritur, pasi autobusi i tyre u bllokua në trafik dhe gjimnazistët u bënë pjesë e protestës

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.070180892944336
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-156349" }