Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:26 29-03-2019 Foto e ditës

Ndonëse në memorien e të gjithëve mbetet aktor i madh, Aleko Skali nuk ka edhe një varr.

Në këtë foto shihen teksa dy kolosët e kinematografisë shqiptare, Koço Qendro dhe Dhimitër Orgocka kanë shkuar të vizitojnë kolegun e tyre të ndjerë që prehet në atë varr të shembur në qytetin e Korçës.

Me lule në duar, përkrah njëri-tjetrit ata sfaqen koke ulur përballë atyre pllakave betoni tepër të vjetra, poshtë të cilave prehen eshtrat e mjeshtrit të kinematografisë shqiptare .

Aleko Skali është i njohur për rolin e tij tek filmi ‘Përballimi’ dhe ka mbetur gjatë në memorien e shqiptarëve.

Ndërkaq, theksojmë se Rtsh Korça ka bërë me dije se do të rindërtojnë varrin e aktorit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.01227879524231
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-158329" }