Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:21 30-03-2019 Foto e ditës

Është shkruar shumë këto muaj për një krizë institucionale mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama.

Kriza nisi që me dekretet e ministrave dhe pasoi së fundmi me një deklaratë të pazakontë të Presidentit për dorëheqje dhe sakrifikim të jetës. me qëllim mos instalimin e juntës ushtarake në Shqipëri.

Mirëpo krizë për median e aparatët fotografikë nuk ka, shkruan newsbomb.al.

Dy ‘kokat’ e shtetit, i kanë shtrënguar duart njëri-tjetrit në ceremoninë e 10 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërsië në NATO.

Të buzëqeshur e mjaft komodë, Meta e Rama po ndjekin ceremoninë pranë e pranë.

Ndoshta njerëzit e thjeshtë dhe ne media i marrim më seriozisht se ç duhet marrëdhëniet mes politikanëve dhe ende s’na “është mbushur mendja” se përtej zënkave në dukje, të pushtetshmit, mes interesash që i lidhin, gjithnjë bëjnë ‘paqe’ në fund.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012012958526611
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-158483" }