Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:15 02-04-2019 Foto e ditës

Televizioni prestigjoz amerikan, CNN ka renditur Shqipërinë në mesin e destinacioneve më të mira në botë ku mund të praktikohet alpinizmi dhe ecja. 

Ky artikull nxjerr në pah destinacionet ideale për zhvillimin e këtyre sporteve nga Japonia në Shtetet e Bashkuara, si dhe nga Australia në Argjentinë.

Ndërsa mes tyre është renditur edhe Shqipëria për Alpet.

“Alpet janë të famshëm për alpinistët evropianë, malet e bukura të Ballkanit janë një mundësi e madhe për ata që preferojnë të qëndrojnë larg turmave ", shkruan CNN.

"Kushdo që dëshiron të bëjë një shëtitje të gjatë në male, mund të udhëtojë nga Mali i Zi në Shqipëri, nga Kotori në Tiranë", vazhdon më tej televizioni amerikan.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013556003570557
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-158819" }