Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:17 17-04-2019 Foto e ditës

Ish-kapiteni i kombëtares, Lorik Cana është dalluar gjithmonë për patriotizmin e theksuar.

Nuk kanë qenë të pakta rastet kur ai ka ndihmuar Shqipërinë.

Ndonëse i tërhequr futbolli, Cana është aktiv në fusha të tjera siç është historia.

Gjatë ditës së sotme, Loriku ka takuar kryebashkiakun e Vlorës, Dritan  Leli dhe ka premtuar se do të nis  zbatimin e projektit ‘Lorik Cana’ për ndërtimin infrastrukturës sportive në kopshtet publike, me synim masivizimin e pjesëmarrjes në sport për një jetë më të shëndetshme.

Cana është mirëpritur nga të rinjtë e apasionuar pas futbollit, të cilët nuk kanë nguruar të bëjnë edhe foto. Siç edhe dihet Vlora njihet si qyteti i flamurit, kjo mund  të jetë dhe një ndër arsyet pse Cana ka zgjedhur pikërisht këtë qytet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012930870056152
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-160724" }