Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:12 02-05-2019 Foto e ditës

Një grup të rinjsh kanë dalë të protestojnë mbasditen e djeshme në sheshin Skënderbej në Ditën Ndërkombëtare të Punëtorëve.

Të rinjtë të veshur si punëtorë të thjesht, si infemierë, doktorrë apo inxhinierë dolën të protestojnë në mënyrë simbolike në shesh me pankarta në duar.

Ata kishin mbyllur gojën në shenjë revolte ndaj pronarëve dhe për të mbrojtur të drejtat e tyre.

Ndërkohë dje një grup minatorësh u mblodhën para Kryeministrisë, sindikata e Arsimit protestoi para ministrisë së Arsimit, ndërsa një grup tjetër të rinjsh para dy ministrive asaj të Financave dhe Arsimit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011428117752075
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-162630" }