Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:15 19-05-2019 Foto e ditës

Holanda është shpallur fituesja e edicionit të 64-ërt të Eurovizion 2019, në një mbrëmje spektakolare.

Duncan Lorence ka shpallur Holandën fitueste për herë të 5-të në historinë e këtij festivali, ndërkohë kjo fitore vjen pas 44 vitesh. 

Ndërkohë Jonida Maliqi, e cila përfaqësonte Shqipërinë, u rendit në vendin e 18, me 90 pikë në total.

Kështu në vendin e dytë pas Holandës është renditur Italia dhe më pas në vendin e tretë Rusia.

Pavarësisht rezultatit, Jonida ka shkëlqyer me vokalin e saj dhe bërë për vete të gjithë publikun e Tel Aviv.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011338949203491
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-164832" }