Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:14 22-05-2019 Foto e ditës

Herion Hajri… ky është tironsi ish-basketbollist i cili la Amerikën për të investuar gjithçka në vendin e tij. Herioni ka punuar në Steak House në New York dhe tashmë ka ndërtuar në Surrel një restorant të quajtur “New York Grill” tepër të veçantë ku do mund të provoni mishin më të mirë.

Për gjithçka, krahas stafit, kujdeset personalisht vetë Herioni i cili për asnjë moment nuk e heq përparësen e bardhë të kuzhinës. Në dimër, te ‘New York Grill’ në Surrel, gjen oxhak për t’u ngrohur e në verë, një pishinë të freskon trupin e mendjen.

Nga këtu mund ta shohësh Tiranën në ‘pëllëmbë të dorës’ e njëkohësisht të jesh larg të gjithëve dhe gjithçkaje, në privatësi të plotë…

Moderatori Dritan Hila, këngëtari Elton Deda, dhe guvernatori i Bankës së Shqipërisë Genc Sejko janë ndër të parët që kanë nxituar për ta provuar këtë mrekulli ndërtuar mes Surrelit, tashmë destinacion i fundjavave.

Krahas mishit miks, steak, bërxollës e qingjit të furrës, në New York Grill do mund të provoni edhe gatime  të zonës si; byrek, ajkë me speca, mix djathërash etj…

Herioni ka menduar edhe për çmimet tejet të arsyeshme… Nga sa kemi provuar në restorantet e shumta që janë hapur tani në Surrel, në New York Grill hahet shëndetshëm dhe shumë lirë…

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.012062072753906
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-165213" }