Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:15 06-06-2019 Foto e ditës

Shqipëria mbylli dje përfaqësimin në ‘Immediate response 19’ nga një togë e policisë ushtarake dhe një togë nga batalioni i dytë i këmbësorisë, forcat tokësore.

Sipas Toger Hekuran Budanit, komandant i kësaj stërvitjeje, ushtarakët shqiptar janë cilësuar si ‘Combat Ready’ dhe të mirë-pajisura, nga Gjenerali Kroat Kundid, drejtuesi i stërvitjes ‘Immediate Response’.

Toger Budani gjithashtu tha se qëllimi kryesor i kësaj stërvitjeje përveç integrimit të forcave pjesmarrëse, ishte dhe testimi i aftësisë dislokuese nga një shtet në një tjetër, si një batalion ndërkombëtar. Ky dislokim u realizua nga slunj, Kroaci në Kaposvar, Hungari në datat 02.06.2019-05.06.2019.

Kjo stëvitje u mbyll me një ceremoni të zhvilluar në ‘Bozici Base’ Slunj, Kroaci!  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.013837814331055
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-167097" }