Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:16 12-06-2019 Foto e ditës

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton mbërriti mesditën e djeshme në Kosovë me rastin e 20 vjetorit të bombardimeve të NATO-s që sollën edhe fundin e luftës.

Ndërkohë, pas axhendës zyrtare, Clinton ka dalë vonë pasdite në këmbë në rrugët e Prishtinës ku është përshëndetur me qytetarët. Ndërkohë vihet re entuziazmi i tyre, teksa shihen t'i dhurojnë puthje dhe përqafime ish-presidnetit.

Sakaq, dje presidenti Hashim Thaçi e dekoroi ish-shefin e Shtëpisë së Bardhë me 'Urdhrin e Lirisë' për kontributin që ka dhënë për Kosovën.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096449851989746
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-167885" }