Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:11 20-06-2019 Foto e ditës

Përtej zhurmës politike, protestave e përleshjeve nëpër KZAZ, ka një “Shqipëri tjetër” e cila ka hyrë zyrtarisht në sezonin turistik.

Në Dhërmiun e bukur të bregdetit të jugut po zhvillohet “KALA FESTIVAL” pas suksesit të jashtëzakonshëm që ky event pati herën e parë.

Rreth 5 mijë turistë anglezë kanë mbushur plazhet e Dhërmiut dhe janë mahnitur jo vetëm nga natyra përrallore e jugut por edhe nga mikpritja që kanë gjetur nga banorët vendas.

Faza e parë e Festivalit ishte nga data 12 qershor deri më 19 qershor dhe faza e dytë do të nisë mbrëmjen e 20 qershorit deri më 25 qershor.

Në Dhërmi, gjatë këtyre ditëve do mund të gjeni muzikë cilësore, peizazhe të mahnitshme, plazhe përrallore, ushqim të mirë dhe mijëra njerëz paqësorë, të dashuruar pas tingujve dhe së bukurës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.014340877532959
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-168940" }