Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:15 21-06-2019 Foto e ditës

Famullitari i Shkodrës Dom Artur Jaku ka rikujtuar Shkodrën e një shekulli më parë, ku sipas tij ishte shumë më e paqtë se tani.

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Dom Jaku ka publikuar foto të Marubit të bëra 100 vite më parë.

Ai kujton me nostalgji Shkodrën e dikurshme të talenteve dhe të intelektualëve.

Postimi i plotë:

Dikur Shkodër stoliseshe në përvujtni shpirtnore.

Dikur rrugët tua buçisnin paqen e zemrës.

Dikur Shkodër shëmbelleje forcën e mendjes dhe forcën e talenteve.

Sa nostalgji për Shkodrën që i hedh lule Korpit të Krishtit!

Si sot 100 vite më parë, Marubi përjetësonte të bukrën Shkodër.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.011549949645996
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-169078" }