FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:11 03-08-2019 FOTO E DITËS

Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar mbrëmjen e djeshme Taivanin në zemër të Tiranës për mungesë të kuponit tatimor.

Lajmin e bën të ditur zëvendëskryeministri Erion Braçe në një postim në Instagram, ku njofton se nga sot do të mbyllet restoranti, kafeneja, kazinoja dhe çdo shërbim që ofronte ky kompleks.

Taivani është kapur për të dytën herë radhazi pa kupon tatimor në të gjitha tavolinat dhe kjo e ka çuar drejt bllokimit nga Tatimorët.

Taivani është në pronësi të Besnik Sulës, i njohur si Beso i Taivanit, një nga njerëzit më pranë kryeministrit Edi Rama dhe vëllait të tij Olsi Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
FOTO E DITËS »
Article Logic
Execution time: 0.011991024017334
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-174193" }