Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:19 08-08-2019 Foto e ditës

Zona e bregut nga Llogaraja deri në Nivicë përballet në gusht me fluksin më të madh të pushuesve, por edhe të problematikave.

Edhe pse bashkia e Himarës bën gjithcka dhe ka dy dhe trefishuar koshat e plehrave nëpër zonat turistike, problematika bëhet emergjente në piskun e vapës, kur pronarët e restoranteve apo edhe vetë pushuesit nuk hedhin mbeturinat në koshat e vendosur nga bashkia.

Çka vështirëson në fakt punën e punonjësve të bashkisë për të kryer sic duhet detyrën, edhe pse janë marrë gjithë masat.

Kështu, kryetari i Bashkisë për Himarën Jorgo Goro, ka një kërkesë për të gjithë qytetarët dhe pushuesit, duke i orientuar ata të hedhin mbeturinat në koshat e plehrave të vendosur nga bashkia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
Foto e ditës »
Article Logic
Execution time: 0.011111974716187
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-174673" }