Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:14 20-08-2019 Foto e ditës

Kryeministri Rama ka reaguar për rastin e Elonës, vajzës 15-vjeçare që po lufton kundër një sëmundjeje të rrallë.

Kryeministri bëri me dije dje se Qeveria Shqiptare do t'i heqi të gjitha shpenzimet e operacionit të Elona Kubures.

Në postimin e publikuar, Rama shkruan se Qeveria do të mbështesë kurimin e vajzës dhe ajo do të dërgohet në një spital të specializuar në Turqi.

"Duke qenë se jo pak prej jush, interesoheni për Elonën, vajzën 15 vjeçare që po lufton me një sëmundje shumë të rrallë e të rrezikshme, ju bëj me dije se e kemi asistuar me përkushtim të plotë dhe kemi ndjekur me shumë përparësi procedurën, për kurimin e saj në një spital publik të specializuar në Turqi.

Sidoqoftë ajo para pak ka mbërritur në një spital privat në Stamboll dhe në çdo rast, të gjitha shpenzimet për kurimin e saj, do t’i mbulojë Qeveria Shqiptare.

Uroj megjithë zemër që vogëlushja të kthehet shëndosh e mirë në Shqipëri", shkruan Rama. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010658025741577
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-175833" }