Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:18 20-09-2019 Foto e ditës

Saimir Tahiri nuk do bëjë asnjë ditë burg.

Gjykata e Krimeve të Rënda e ka dënuar me 3.4 vite burg ish-ministrin e Brendshëm por këto i kthehen në 3 vite shërbim prove.

Treshja e gjyqtarëve, e përbërë nga Ardit Mustafaj, Flora Hajredinaj dhe Irena Gjoka, pas 10 orësh konsultim, e shpalli fajtor Tahirin për “Shpërdorim detyre”.

Gjykata rrëzoi akuzat e rënda për “trafik droge” e “grup të strukturuar kriminal” duke e dënuar vetëm për “shpërdorim detyre”. Por i gjithë dënimi i konvertohet në shërbim prove.

Ish-ministri do vazhdojë të jetë në liri dhe ndërkaq do e apelojë këtë vendim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.010870933532715
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-179104" }