Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:21 27-09-2019 Foto e ditës

Bundestagu gjerman ka votuar “pro” hapjes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian.

Vendimi është marë mbrëmjen e djeshme me 395 vota pro, 188 vota kundër dhe 16 vota abstenim, pas rreth 40 minutash diskutime.

Lajmin e ka konfirmuar edhe ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca.

“Bundestagu votoi në favor të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe M.Veriut”, shkruan Soreca.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.011597871780396
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-179928" }