Foto e ditës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:21 01-10-2019 Foto e ditës

Tetori është muaji i cili i dedikohet kancerit të gjirit, tumorit më të përhapur tek gratë.

Në këtë muaj ndërmerren një sërë fushatash ndërgjegjësuese për kontrollin dhe vetëkontrollin e grave për këtë tumor.

Shenja kryesore dalluese e fushatave sensibilizuese për këtë muaj, është shiriti rozë. Fushatat ndërgjegjësuese për kancerin e gjirit, kanë për qëllim ndërgjegjësimin e grave dhe vajzave adoleshente, për rëndësinë e shëndetit të gjirit dhe informimin mbi kontrollet e nevojshme tek mjeku.

Kanceri i gjirit parandalohet...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës
»
Article Logic
Execution time: 0.0075159072875977
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-180365" }