FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:22 12-11-2019 FOTO E DITËS

Ish-drejtori i Agjensisë së Bregdeteve Auron Tare ka marrë një iniciativë të re në vendin tonë.

Ndryshe nga çfarë mund të pritej, ajo lidhet me prodhimin e parë të bimës shafran.

Përmes disa fotove të publikuara në ‘Facebook’, Tare tregon sesi në zonën e Tepelenës, përfshirë këtu shumë fshatra gra të ndryshme punojnë së bashku të përkushtuara për përpunimin e shafranit.

‘Bukuria e Shafranit. Zonjat e Nivica dhe fshatrat përreth po punojnë së bashku. ‘Kanë kaluar kaq shumë kohë që ne kemi qenë së bashku si kjo’, thonë ato me buzëqeshje’, shkruan Auron Tare.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
»
Article Logic
Execution time: 0.050448179244995
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-185554" }