FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:44 15-11-2019 FOTO E DITËS

Federata Kombëtare e Gjuetisë dënon vrasjen e një ariu të murrëm në Kukës, nga një person i cili e ka shpërndarë foton e kafshës së vrarë në rrjetet sociale.

Ariu është një kafshë e mbrojtur me ligj dhe sipas Federatës, organet ligjzbatuese duhet të identifikojnë personin përgjegjës dhe ta çojnë atë përpara përgjegjësisë. Në denoncim thuhet se personi që ka vrarë ariun, e ka shpërndarë foton në rrjetet sociale dhe ka bërë një koment fyes dyke shkruar: Iku dhe ky.

“Hedhim poshte me neveri dhe indinjate te thelle kete veprim kriminal, ashtu sikunder ju bejme thirrje te gjitha OJF-ve mjedisore qe te mos bejne vetem propagande por te veprojne ne teren duke kerkuar edhe bashkepunimin e shoqatave te gjuetareve qe ne asnje cast nuk ju ka munguar”, thuhet ndër të tjera në denoncim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023624897003174
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-185955" }