FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:05 17-11-2019 FOTO E DITËS

Instituti i Studimeve Politike shpreh kritika formimin e deputetëve të parlamentit shqiptar në vitin 2019. 

Në një mesazh të publikuar në faqen e Institutit të Studimeve politike, konstatohen një numër i madh jo vetëm gabimesh drejtshkrimore, por dhe konceptuale në një projektligj të propozuar dhe të hartuar nga deputetët e parlamentit. 

Çuditërisht është harruar të emërtohet, ndërsa ka gabime të tjera për sa i përket emërtimit të insitucioneve, organeve, etj.

Përballë kësaj situate, ngrihen shumë pikëpyetje për funksionimin e shtetit shqiptar si dhe për besimin që përfaqësuesit e parlamentit kanë te publiku.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
»
Article Logic
Execution time: 0.019837856292725
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-186155" }