FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:19 01-12-2019 FOTO E DITËS Abu Dabu (Emiratet e Bashkuara Arabe) shpërndan mesazhin ''Pray for Albania''

Gjithë bota është solidarizuar me tragjedinë e rëndë dhe tërmetin e së martës në mëngjes që mori jetën e 51 personave dhe qindra të tjerëve të lënduar.

Në Emirantet e Bashkuara Arabe, Në Abu Dhabi u ngrit flamuri shqiptar në faqen e njërës nga kullave dhe u krijua një fond prej 3.5 milionë eurosh në solidaritet dhe ndihmë të njerëzve. ‘Love’ shkruhet në parrulla, raporton newsbomb.al.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe një nga kullat kryesore në Kanada e cila ndricohet kuq e zi dhe më pas shpaloset flamuri shqiptar me mbishkrimin ‘Pray for Albania’.

Një gjë e tillë nuk ka munguar as në Sarajevë. Ne qëndër të qytetit një nga faqet led të kullave është skuqur kuq e zi me të njëjtin mbishkrim. Gjithcka ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes, nën llamburitjen e dritave, raporton newsbomb.al.

Abu Dabi

12.jpg

Bosnje Hercegovinë
13.jpg

Kanada
14.jpg


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO E DITËS
»
Article Logic
Execution time: 0.012894153594971
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-187957" }