FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:26 05-12-2019 FOTO E DITËS

Komisioni Europian do i japë Shqipërisë një ndihmë prej 15 milionë eurosh pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona.

Lajmin e bëri të ditur, presidentja e Komisionit Evropian Ursula Von der Leyen, e cila deklaroi se BE ështe në solidaritet të plotë me popullin shqiptar.

"BE është në solidaritet të plotë me Shqipërinë. Kemi vendosur për zhvillimin e një konference të përbashkët donatorësh" u shpreh Von der Leyen.

Shqipëria ka qënë në vëmendjen e shumë vendeve të botës të cilat janë solidarizuar dhe kanë dhënë konrtibutin e tyre që vendi ynë të kalojë më lehtë situatën dramatike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022738218307495
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-188453" }