FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:29 09-12-2019 FOTO E DITËS

Një grup ekspertësh nga Izraeli  kanë mbërritur  ditën e djeshme në vendin tonë për të asistuar në inspektimin e dëmeve nga tërmeti në ndërtesa.

Ata kanë parë nga afër selinë e Kryegjyshatës Botërore të Bektashinjve, ku janë pritur edhe nga kryegjyshi i bektashinjve Haxhi Baba Edmond Brahimaj.

Mirëpo vëmendjen e të gjithëve e ka marrë gjesti i veçantë i Kryerabini i Shqipërisë, Yoel Kaplan, i cili i ka puth dorën Baba Mondit. 

Kujtojmë që ekspertët izraelitë, përveç kqyrjes së dëmeve me sy të lirë, kanë përdorur edhe instrumenta të posaçme dhe kanë konkluduar se dëmet janë minimale dhe godina është e sigurtë. Kjo godinë ka rreth 14 vite që është ndërtuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025023937225342
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-188817" }