FOTO E DITËS

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:20 26-12-2019 FOTO E DITËS Babagjyshi hajdut David Oliver

Po bën xhiron e botës lajmi se një 65 vjecar u arrestua nga policia në Colorado, pasi vodhi bankën dhe dekonspiroi veten duke hedhur paratë në ajër, duke ua dhënë njerëzve në rrugë, e nën thirrjet “Gëzuar Krishtlindjet”.

Mediat e kanë konsideruar si një histori tip Robin Hud-i, ajo e David Oliver që u arrestua të hënën në Colorado Springs. Rreth mesditës ai kërcënoi punonjësit e një banke me një armë, duke marrë paratë.

Sipas një dëshmitari, Oliver iku jashtë bankës dhe hodhi kartmonedhat në ajër, duke bërtitur edhe me mesazhin festiv.

E pasi ndau paratë, u ul në një kafene, ku u arrestua nga policia pa bërë asnjë rezistencë. Disa para u mblodhën por, qindra mijëra dollar mungonin, tha një zyrtar i policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gëzuar Krishtlindjen!
FOTO E DITËS »
Article Logic
Execution time: 0.012331008911133
array(1) { ["section"]=> string(19) "foto-e-dites-190394" }